sıkça sorulan sorular

Kullanma kılavuzlarını bilgisayarıma indirebilir miyim?
Hayır, kılavuzları olabildiğince okunabilir bir şekilde sizlere sunmaktayız. Kılavuzları okumak için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olucaktır.


Kullanma kılavuzu ile içerik uyuşmuyor ne yapmalıyım?
Sitemizde sağlamış olduğumuz içerik, DogoWebCrawler tarafından oluşturulmaktadır. Her ne kadar birçok algoritma ve kontrolden geçsede maalesef kılavuz adı ve içeriğinin uyuşmaması gibi durumlarla karşılaşabilmekteyiz. Bu gibi durumlarda iletişim bölümünden bize mesaj atarak durumu bildirdiğiniz takdirde ekilavuz takımı olarak içeriği en kısa zamanda düzelteceğiz.


Kullanma kılavuzundaki özellik benim ürünümde neden yok?
Bir kılavuz birden fazla modele karşılık hazırlanmış olabilir. Bu sebeple üst modeller için kılavuzda bulunan bazı özellikler sizin ürününüzde bulunmayabilir.


Sitede ürünümün kullanma kılavuzunu bulamıyorum?
ekilavuz.com olarak ilk hedefimiz Türkiye'deki bütün ürünlerin kılavuzlarını sitemizde biraraya getirebilmek. Fakat bunun için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Bulamadığınız ürününüzün marka, model ve özellikleri konusunda bilgi vererek bize iletişim sayfasından mesaj atarsanız ürününüzün kılavuzunu sitemize biran önce eklemek için elimizden geleni yapabiliriz.


Sitede kılavuzu olmayan ürünün kılavuzunu nasıl siteye ekleyebilirim?
Kılavuz gönder kısmından kılavuz gönderebilirsiniz.


Ürünüm bozuldu bana yardımcı olabilir misiniz?
Maalesef bu konuda size yardımcı olamayız. Biz sadece ürünlerin kullanma kılavuzlarını yayınlamaktayız. Bu konuda üreticilerin resmi web sayfalarından yetkili servislerinin telefon bilgisine ulaşarak profesyonel yardım almanızı öneririz. Ülkemizdeki bir çok üretici çağrı merkezleri ile bu konularda müşterilerine destek vermektedir.


Sitenizde bulunan kılavuzda bulduğum servise neden ulaşamıyorum?
Ürünlerin kılavuzlarında bulunan servis listeleri yanlış veya eski olabilir. Bu sebeple kılavuzlardaki servis numaralarını aramanızı tavsiye etmiyoruz ve yaşayabileceğiniz sorunlardan sorumluluk kabul etmiyoruz. Bunun yerine üreticilerin websayfalarındaki yetkili servislerinin telefon bilgisine ulaşarak profesyonel yardım almanızı öneririz.


Üretici olarak kullanma kılavuzlarımın sitenizde yer almasını nasıl sağlayabilirim?
İçeriğimizin büyük bir kısmını DogoWebCrawler sayesinde sağlamaktayız. Şu anda kılavuzları kendilerinden sağlamak için anlaşma yaptığımız bir kaç marka bulunmaktadır. Bu markaların yayınlanan kılavuzları kendi göndermiş oldukları kılavuzlardan oluşmaktadır. Sizde yayınlatmak istediğiniz kılavuzlarınızı, iletişim formunu kullanarak bize ulaşıp, yayınlattırabilirsiniz. Kılavuzlarınızı yayınlatmanız bütün kılavuzlarınızı erişebilir kılarak ürününüzü kullanan müşterilerinizin, ürünün kılavuzuna erişimini kolaylaştırarak, bazı problemlerin kendileri tarafından giderilmesine yardımcı olacaktır. Bu durum müşterinin hayatını kolaylaştırarak, ürün sahiplerine de müşteri memnuniyeti gibi konularda artı değer kazandıracaktır.


Üretici olarak kullanma kılavuzlarımın sitenizden kaldırılmasını istiyorum.
İçeriğimizi internette bulunan kılavuzlardan sağlamaktayız. Kılavuzları yayınlamaya başlamadan önce elimizde bulunan kılavuzların üreticilerine e-mail yolu ile ulaşmaya çalışarak kılavuzlarını yayınlama konusunda izin istedik. Maalesef bir kaç üretici dışında bize geri dönen olmadı. Eğer firmanıza ait kılavuzların sitemizden kaldırılmasını istiyorsanız bize iletişim formumuz aracılığı ile ulaşarak sitemizden kılavuzlarınızın kaldırılmasını talep edebiliriniz. Form bize ulaştıktan sonra eKılavuz takımımız gerekli araştırmaları yaparak kılavuzları kaldıracaktır. Fakat unutmayınız ki müşterilerinizin kılavuzlarınıza ulaşamaması hayal kırıklığına uğramalarına ve müşteri memnuniyetsizliğine sebep olucaktır.